serwisy-internetowe-aimedia

Branża stawia na strony zrealizowane w oparciu o WordPress

Wordpress jeszcze dekadę temu miał o wiele większą konkurencję i postrzegany był jako rozwiązanie słabsze, z racji swojej bezpłatności dedykowane osobom raczej tworzącym na użytek domowy, aniżeli profesjonalnym twórcom stron WWW. Wiele agencji używało swoich dedykowanych systemów CMS. Dedykowane to przecież lepsze. Prawda? Niekoniecznie. Oczywiście dedykowane systemy nadal są bardzo potrzebne przy dużych, odpowiedzialnych projektach, ale nie oszukujmy się – myśląc o stronie WWW raczej chodzi nam o firmową wizytówkę, bloga lub portal tematyczny. Z tym wszystkim poradzi sobie WordPress.

Popularność – największa zaleta Wordpreessa?

Zdecydowanie tak. Dzięki tak olbrzymiej popularności wszelkie błędy są wychwytywane ekspresowo przez twórców i społeczność WP. Ekspresowo pojawiające się łatki, dodatki i aktualizacje, czynią WordPressa CMSem bardzo bezpiecznym. W przypadku, gdy decydujemy się na mniej popularny system, czas reakcji na występujące problemy będzie znacznie dłuższy, a strona narażona. Gdy korzystamy z dedykowanego systemu, zdani będziemy już jedynie na siebie.

Ponad 27 milionów stron online na WordPress!

WP-statystyki-2019

źródło: https://trends.builtwith.com/cms/WordPress

Klienci oczekują szybkości działania strony, prostoty obsługi oraz elastyczności – to wszystko oferuje CMS WordPress.

Na WordPressie wykonać można prawie dowolny projekt.

Cały system, a właściwie szablony, którymi operujemy są jak z plasteliny – ulepimy z nich cokolwiek tylko przyjdzie nam do głowy. Znajomość CSS / HTML nadal jest przydatna, ale dopiero w momencie, w którym nasze wymagania wykraczają poza i tak bardzo szerokie możliwości szablonów czy dodatków. Do tego momentu praktycznie nie będziemy musieli w ogóle zagłębiać się w kod. Wpływa to znacznie na tempo pracy i realizację całości projektu. Czas realizacji usługi ważny jest zarówno dla Klienta, jak i Agencji. Obie strony na tym korzystają. Klient – bo ceny stron są dzięki temu nieco niższe, Agencja – bo jest w stanie szybciej i wydajniej wykonać więcej stron WWW.

WordPress stale ewoluuje i od pewnego czasu za pomocą WooCommerce można wykonywać na nim również sklepy internetowe. Jeszcze nie jest to wiodące w branży rozwiązanie i wielu wypowiada się o nim sceptycznie. Ale czy przypadkiem tak samo nie mówiono o WP dekadę temu?

WordPress nie kojarzy się dziś już tylko z blogami domowymi – dziś chętnie opierają o niego swoje projekty wiodące firmy w branży IT

Agencje sięgają po WordPressa najczęściej.

WordPress dawno już przestał być narzędziem dla pasjonatów, chcących stworzyć za darmo stronę dla siebie. Dziś jest to wybór, po który najczęściej Agencje interaktywne, Freelancerzy i Webdeveloperzy z całego świata, dla których tworzenie stron internetowych to nie tylko przyjemność, ale i codzienna praca zarobkowa.

Bardzo ważne jest to, że również sami Klienci doceniają strony postawione na tym CMS. Stale poprawia się wiedza z tego zakresu w naszym społeczeństwie i bardzo wiele osób potrafi poradzić sobie samemu z obsługą podstawowych funkcji WordPressa. Dokonywanie w prosty sposób zmian samodzielnie jest znaczącym ułatwieniem dla osoby zarządzającej stroną WWW.

To, co niegdyś kodowano tygodniami w HTML, dziś tworzymy w minutę metodą Drag & Drop

Dodatki, pluginy i jeszcze więcej dodatków

Z tego chyba najbardziej słynie platforma WordPress. Szukasz formularza, ankiety, specjalnych przycisków, dodatków z efektami przejścia, wtyczki do płatności? Wszystkie te rzeczy czekają na Ciebie gotowe do pobrania. Jakby tego było mało, sama instalacja odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Część szablonów aktualizowanych jest przez swoich twórców, dzięki czemu instalując je nie musimy bać się o kolejne rewolucje w branży.

Na szczególną uwagę zasługują Page Buildery. To rodzaj dodatków, który obecnie zyskuje największą popularność wśród użytkowników. Doskonałym przykładem jest Elementor. To Kreator Stron Internetowych, który działa na zasadzie systemowej nakładki na poszczególne elementy naszej strony. W dość prosty sposób możemy z jego pomocą tworzyć skomplikowane układy treści czy ciekawe efekty graficzne. Zwykle wszystko odbywa się metodą Przeciągnij i upuść, a więc kolejny raz unikamy walki z kodem.

Zalety pracy z systemem WordPress:

  1. dziesiątki tysięcy szablonów, dodatków, wtyczek
  2. ekspresowa instalacja (u większości dostawców hostingu automatyczna)
  3. łatwe zmiany wizualne, a nawet przebudowa struktury strony przy użyciu edytorów
  4. żadnych opłat za użytkowanie
  5. krótszy czas finalizacji projektu
  6. olbrzymia społeczność webmasterów z całego świata

Branża tworzenia stron WWW zmienia się bardzo dynamicznie. Często jest to rewolucja. Od kilku lat rewolucję przeżywa również WordPress, który z początkowego, dość skromnego systemu do tworzenia stron stał się maszyną o niebotycznych możliwościach. Dzięki swojej popularności oraz olbrzymiemu zaangażowaniu społeczności system WordPress przetrwał wszystkie rewolucyjne zmiany w technologii tworzenia stron i dziś nadal jest najszybciej doskonalonym systemem CMS.

Niezmienny natomiast jest fakt, że potrzeba wiedzy, umiejętności, a przede wszystkim wizjonerskiego spojrzenia na temat powstającego projektu, by strona WWW, czy serwis internetowy finalnie zachwycała. Zespół AI Media posiada te cechy. Możesz przekonać się o tym na własne oczy, powierzając nam stworzenie witryny internetowej dla Ciebie.

Zainteresowała Cię nasza propozycja?
Rozpocznij współpracę