Video Explainer – popularna i bardzo wdzięczna forma promocji

Przeciętny Kowalski, Smith, czy Müller spędza w sieci średnio 3h30 dziennie (większość z tzw. “prywatnego czasu”). To niemal 10 razy więcej niż 10 lat temu – wszystko za sprawą Smartfonowej rewolucji, związanej z nią mobilnością i zwiększeniem dostępu do internetu.

Średnio 1h z czasu spędzonego online to czas jaki poświęcamy na oglądanie video (głównie w Social Mediach: YouTube, Facebook, LinkedIn, etc.). Naturalnie statystyki te są zróżnicowane dla różnych grup wiekowych – im młodsze pokolenie, tym więcej czasu spędza online. Jednocześnie aktualne badania nad odbiorem treści umieszczanej w przekazie online pokazują, iż w związku z ogromnym napływem informacji jaki do nas dociera z różnych źródeł, nasza uwaga skupia się wybiórczo na nagłówkach i krótkich, ale treściwych formach przekazu – np. short video.

aistory video explainer animacja video

Statystyczny internauta zdecydowanie rzadziej bowiem “inwestuje” czas na zapoznanie się z nawet bardzo wartościową treścią, jeśli jest długa i nie posiada odpowiedniej struktury, bogatej w wytłuszczenia, duże liczby, hasła, etc. Potrzebny jest nie tylko tzw. content, ale również interesująca i znajdująca odbiorcę forma jego podania.

Z wyzwaniem tym mierzą się nie tylko redakcje czasopism online – dotyka ono coraz częściej Agencji Kreatywnych i Reklamowych, których celem jest dotarcie do grup docelowych i zbudowanie audiencji marketingowej wokół promowanych produktów, usług i mechanizmów sprzedaży. W praktyce Agencja jest na lepszej pozycji, gdyż ma do dyspozycji o wiele większe spektrum możliwości promocji, oczywiście o ile budżet klienta jest pokaźny.

Dobrym sposobem promocji produktów, usług, a nawet formą na zrealizowanie prezentacji firmowej jest więc ich realizacja przy pomocy video.

Agencje już dziś oferują produkty jak np. AI Story / Video Explainer – będące krótkimi formami wideo, wpisującymi się w aktualne trendy i pozwalającymi na szybkie zaangażowanie widza w przekaz. Jej dystrybucja może mieć różne pola eksploatacji – od wideo na kanale YT marki, przez tutorial, po spot TV włącznie.