Atman

Redesign Centrum Danych

Nowoczesny design kampusu Atman Data Center wraz z dedykowanymi stanowiskami multimedialnymi i aplikacją do przeprowadzania prezentacji.

Klient: Atman
Wykonaliśmy: Design Kampusu DataCenter, Prezentacje Multimedialne, Aplikacja do Prezentacji, Wizualizacje 3D

Brief

Stanęliśmy przed wyzwaniem polegającym na stworzeniu koncepcji oraz opracowaniu projektów wykonawczych designu Kampusu Atman Data Center w Warszawie obejmującego:

  • aranżację wydzielonych przestrzeni Kampusu,
  • zaprojektowanie spójnej komunikacji oraz oznaczeń poszczególnych sektorów,
  • koncepcję wyglądu i funkcjonowania stacji multimedialnych
  • przygotowanie prezentacji multimedialnych oraz aplikacji do ich prezentacji

Planowane zmiany miały na celu przede wszystkim zmianę wizerunkową kampusu oraz stworzenie komfortowej przestrzeni wewnątrz, która posłuży jako multimedialne spoty w trakcie wizytowania w Atman.

Proces Koncepcyjny

Przystępując do prac nad projektem chcieliśmy dobrze zrozumieć potrzebę i specyfikę klienta. Analizując podstawowy cel jaki przyświecał planowanej modernizacji stworzyliśmy wraz z klientem wspólną wizję dla każdego z elementów objętych projektem.

Opracowaliśmy w tym celu guidebook, który dokładnie objaśniał cechy poszczególnych elementów oraz zawierał szkic koncepcyjny.

Proces Wykonawczy

Pracując nad projektami wykonawczymi musieliśmy uwzględniać nie tylko funkcjonalność, ergonomię, czy warunki zastane – i np. dostosowywać projekty pod wymiary – ale również dbać o odpowiedni dobór materiałów z jakich wykonywane będą projektowane przez nas elementy, dobierać odpowiednie farby, etc..

W Kampusie Atman panują bowiem bardzo restrykcyjne warunki pod względem bezpieczeństwa, dlatego istotnym było, by korzystać z materiałów najlepiej niepalnych i bezpiecznych dla środowiska.

Rezultat

Zrealizowaliśmy kompleksowy projekt, który spełnia oczekiwania klienta, jest przy tym funkcjonalny i nowoczesny – z czego jesteśmy niezwykle dumni.

0
m² zaprojektowanej powierzchni
0
oznaczeń pomieszczeń
0
multimedialne stanowiska
0
findway'e
0
map poziomów
0
kompleksowo zaprojektowane pomieszczenia